دبیرستان دخترانه غیردولتی دوره دوم دکتر آزیدهاک اداره آموزش و پرورش ناحیه 5 اصفهان

چرا نام سرزمین ما را ایران گذاشتند؟

هزاران سال پیش ، یکی از قبایل و دسته های بزرگ بشری کـه امروزه به نژاد « هند – اروپایی » و بـه قول مورخان فرانسوی « اریایی» شهرت دارند ، مردمی شجاع ، با هوش و سپید پوست بودند . ایـن قوم براثر ازدیاد جمعیت و گذشت زمـان ، قسمت بزرگی از آسیا و تمام اروپا را تحت تسلط و اختیار خود در آورد و در آن مناطـق بـه صورت ملت های مختلف ، سکونت گزیدند .    

دسته ای از این نـژاد بزرگ « هند – اروپایی »  یا «آریایی » ،  در تـاریخی نامعلوم ( احتمالاً حـدود 3 هـزارسـال قبل از میلاد مسیح ) از قبیله ی اصلی خود جدا شده و در ناحیه ای از آسیای مرگزی سکونت گزید . مورخان ، این دسته ی جدا شده که بعد ها دو ملت « هند » و« ایرانی » را به وجود آوردند ، نژاد « هند – ایرانی » می خوانند.

ادامه مطلب...

این گونه همه چیز را به خاطر بسپارید

ذهن برای ذخیره سازی و به یادآوردن اطلاعات، فوق العاده است و در این مطلب می خواهیم به شما بگوییم چگونه مطلبی را که می آموزید، به خاطر بسپارید.
ظرفیت ذهن برای ذخیره سازی و به یادآوردن اطلاعات، فوق العاده است و در این مطلب می خواهیم به شما بگوییم چگونه مطلبی را که می آموزید، به خاطر بسپارید:1- به چیزی که یاد می گیرید، علاقه مند باشید:
همه ما چیزهایی را که به آن ها علاقه مند هستیم، بهتر به ذهن می سپاریم؛ مثلا کمتر کسی هست که اسم آدم هایی را که جذبشان کرده اند، فراموش کند. اگر به صورت ذاتی به چیزی که آن را یاد می گیرید یا سعی می کنید به خاطر بسپارید، علاقه ندارید، باید راهی برای علاقه مندشدن به آن پیدا کنید.

ادامه مطلب...

راهکارهایی برای پیروزی بی استعدادها!

در قصه زندگی همه مشاهیر و آدم های موفق، یک شباهت ویژه وجود دارد و آن استعداد است، آنها آدم های با استعدادی بوده اند که موفق شدند این توانایی بی نظیرشان را در راستای موفقیت شان به کار بگیرند اما آنهایی که استعداد آنچنانی در هیچ زمینه ای ندارند، چه کار می کنند؟ هافینگتن پست این پیشنهادها را به آنها می دهد:

 

سختکوش باشید 

تا به حال، طی تاریخ کسی نتوانسته است به دیگران یاد بدهد چطور سختکوش باشند؛ این چیزی است که در درون آدم ها نهفته است و باید خودشان راهی برای شکوفا شدن آن پیدا کنند. آدم های موفق حس سختکوشی شان را هرگز به فراموشی نمی سپارند. یادتان باشد اگر برای رسیدن به هدفی، سختکوش باشید و بارها شانس تان را امتحان کنید، حتما به آن می رسید.

   

ادامه مطلب...

13 کاری که به آرامی باعث نابودی لپ‌تاپ می‌شود

لپ تاپ یکی از گجت های محبوب و پراستفاده این روزها است. ما تقریباً هر روز از آنها استفاده میکنیم، اما به ندرت به شیوه استفاده درست از آن فکر میکنیم. اما بی دقتی ما در مراقبت از لپ تاپ ممکن است در بلند مدت اثرات جدی بگذارد. در این مقاله لیست کارهایی را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت که در بلند مدت باعث نابودی لپ تاپ شما خواهند شد.

 

  

ادامه مطلب...

۲۰ پیشنهاد برای ایجاد یک محیط یادگیری امن و قابل اعتماد

ربکا آلبر (Rebecca Alber) استاد دانشکده آموزش دانشگاه کالیفرنیا، برای ایجاد یک محیط یادگیری امن، قابل اعتماد، شاد و پذیرا، ۲۰ پیشنهاد کاربردی را فهرست کرده و در ابتدای مقاله‌ای که در نشریه آموزشی ادوتوپیا (Edutopia) منتشر شده، نوشته است که این پیشنهادها حاصل تجربه‌های شخصی‌اش به عنوان مدرس و همین‌طور مطالعه و بررسی کلاس‌های درس در مقاطع مختلف است.

 

  

ادامه مطلب...

مشاهده مطالب قدیمی تر...